Yükleniyor...
Kendin için bir iyilik yap, Kulübe Gel !
Pilates

Clubsporium Pilates

                Teknolojinin insanlara sunduklarının yanında, götürdükleri göz ardı dilemez. Asansörler, arabalar, bilgisayarlar ve çeşitli makinelerin icadı ile insanoğlunun işler hafifletilmiş, ancak oturarak hareketsizleştirilmişlerdir. Yoğun iş hayatı, trafik ve stres hayatı çekilmez hale getirmektedir. Bununla birlikte hareketsizleşen insanlar aşırı kilolarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bununla birlikte oturur durumda çalışma ile postur bozuklukları boyun, omuz, baş ağrıları ile servical(boyun) bölgede fıtık ve kireçlenmeler, toraksal(sırt) bölgede kifoz ve skalyoz,lumbar (bel) bölgesinde ağrı ve fıtıklar oluşur.yukarıdaki tüm bu olgular ile işyerinizdeki verimi olumsuz yönde etkileyecektir. Kasların hem kuvvetli hem de esnek olması çok önemlidir. Pilates sistemi bilim tarafından şiddetle desteklenmektedir. Tek bir pilates egzersizi veya hareketi bile daima doğru duruşu, iç karın kaslarını da kapsayan bir nefes alma tekniğini, esnemeyi, güçlenmeyi ve hareketin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesini kapsar. Pilates, kasları güçlendirmek, esnekliği ve genel sıhhiyati arttırmak maksadıyla Joseph Pilates tarafından geliştirilen bir egzersiz sistemidir. Günümüzde Pilates pek çok fizyoterapist tarafından rehabilitasyon sürecinin bir parçası olarak kullanılmaktadır. Egzersizler minder üzerinde ve özel olarak tasarlanmış ekipmanlarla yapılır. Pilates sisteminde vücudun her bölgesi için egzersiz ve her türlü uygulama mevcuttur. Bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıdır. Nefes egzersizi teknikleri de yer almaktadır.

 

 

Eğer Bunları Diyorsanız Mutlaka Pilates Yapmalısınız

 

Günde sekiz hatta daha fazla saat masa başında bilgisayar karşısında çalışmak zorundayım. Sürekli aynı şekilde hareketsiz kalmaktan sırt ve boynumda ağrılar başladı. Dik duramıyorum doktorum sırt kaslarımın güçsüz ve gevşek olduğunu kuvvetlendirmem gerektiğini söyledi. Bel fıtığım var ve günlük hayatımı aşırı derecede olumsuz etkiliyor. Ağrım var ve hareketlerim kısıtlanmaya başladı. Duruş bozuklukları ve stresten kaynaklanan sırt, boyun ve bel ağrılarının üstesinden gelir, Hamileyim kilom arttıkça bel ve sırt ağrılarım artmaya başladı. 50 yaşındayım kemik yoğunluğum azalmaya başladı, doktorum mutlaka kaslarını kuvvetlendirmelisin dedi, spor yapmam gerek. Hiçbir rahatsızlığım yok gayet sağlıklıyım. Bu durumumu korumak istiyorum.

 

Genel Yararları

Formda olmak. Esneklik. Kas gücü. Güç Kazanmak. Canlılık hissinin artması. Daha iyi bir cinsel yaşam. Daha iyi bir duruş. Sırt ve bel ağrılarına son.

 

"Mutluluğun ilk şartı fiziksel açıdan mutlu olmaktır"

 

"Sağlıklı olmak normal bir durumdur. Bu duruma sadece ulaşmak değil,onu korumak da görevimizdir."

Joseph PILATES